Svatopetrskou baziliku ozáří projekce příběhu svatého Petra

Autor: Courtney Mares Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Datum publikace21. 9. 2022, 10.38

Návštěvníci Vatikánu si v říjnu budou moci prohlédnout fasádu baziliky sv. Petra osvětlenou videoprojekcí vyprávějící příběh prvního papeže.

image:Image 17/source/orig/16689_14119_2_10-am.jpeg

Osmiminutové video s názvem "Následuj mě: Život svatého Petra" se bude na fasádu baziliky promítat každý večer od 2. do 16. října od 21 hodin. Krátká ukázka videa na tiskové konferenci ve Vatikánu 20. září odhalila, že bude prezentovat videosekvence renesančních uměleckých děl, která se nacházejí ve Vatikánských muzeích a uvnitř baziliky.

Arcikněz baziliky kardinál Mauro Gambetti uvedl, že se jedná o první z několika pastoračních iniciativ, které mají přivítat poutníky u hrobu svatého Petra před Jubilejním rokem 2025. Podle kardinála Vatikán očekává, že během Jubilejního roku navštíví hrobku 30 milionů lidí.

"Je důležité, aby viděli tvář Matky církve, která vítá každého. Napadlo nás ukázat obraz prvotní církve, založené Petrem a jeho vyznáním víry," řekl Gambetti. "Myslíme si, že lidé se nechají vést Petrovým příkladem, aby se setkali s Pánem a svými bratry a sestrami, aby prožili svou zkušenost jako poutníci a odcházeli obnoveni. Jedná se o ucelenou pastorační akci," dodal.

image:Image Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě
Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě Jindřich Šrajer
image:Image Tajuplné dědictví