Synodální proces postoupil do další fáze

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace4. 10. 2022, 14.54

Pracovní dokument pro kontinentální fázi synodálního procesu katolické církve je hotový. Jak včera oznámil vatikánský sekretariát synody, dokument nyní schválila příslušná rada a byl předán papeži. Má sloužit jako vodítko pro další postup na celosvětové úrovni synodálního procesu.

image:Image 18/source/orig/17341_synoda.jpeg

Dokument je výsledkem jednání přibližně 50 odborníků z řad duchovních i laiků ze všech kontinentů, kteří se od 21. září do 2. října sešli ve Frascati nedaleko Říma. Pod vedením sekretáře synody kardinála Maria Grecha během 12 dnů studovali 112 syntéz zaslaných od národních biskupských konferencí, řeholních kongregací, jednotlivých vatikánských dikasterií či různých církevních hnutí. Na závěr konzultací je v neděli při soukromé audienci přijal papež František, jemuž dokument představili. V polovině října bude zveřejněn a současně rozeslán všem biskupům na celém světě.

Zdroj: Vatican News, Kathpress

Synoda 2021–2024

image:Image Řád není všechno
Řád není všechno
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros
image:Image Kristus na židovské cestě