V Hradci nad Moravicí oslaví 425. jubileum kostela korunovační mší W. A. Mozarta

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace20. 5. 2022, 9.30

Mozartovou korunovační mší „Krönungmesse“ oslaví farnost Hradec nad Moravicí 425. výročí posvěcené kostela sv. Petra a Pavla. Jubilejní koncert je naplánován na sobotu 4. června v 17.00 hodin. Dílo předvede sbor Rastislav z Blanska pod vedením Jaroslava Martináska a hudebnicí ze skupiny Czech Virtuosi.

image:Image 12/source/orig/11758_8636_0_hradecnmkostel.jpg
Michael Bujnovský/Člověk a Víra

Vstupenka na koncert vyjde na 250 korun a pořídit si ji můžete v sakristii kostela v Hradci nad Moravicí nebo rezervovat na tel. 603 536 795.

Areál trojlodního kostela sv. Petra a Pavla v Hradci nad Moravicí stojí severně od místního zámku. Kostel byl postaven Vincencem Vlachem v letech 1587-1594 na místě starší stavby. Od roku 1832 ho obklopuje kamenná zeď, v roce 1889 přibyla jižně od kostela kaple sv. Jana Nepomuckého.

Život z víry Kultura

image:Image Církev a peníze
Církev a peníze Tom Corcoran, Michael White
image:Image Proměněné sny