V Lisabonu představili obsah SDM 2023

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace28. 11. 2022, 14.45

Přibližně měsíc od zahájení registrace se k účasti na Světových dnech mládeže 2023 v Lisabonu přihlásilo přibližně 200 000 mladých. Jde hlavně o větší skupiny z Itálie, Brazílie, Španělska a Francie, uvedl na víkendové tiskové konferenci lisabonský pomocný biskup Américo Aguiar, který je zároveň předsedou Nadace Světových dnů mládeže (SDM). Zároveň také představil pastorační rok v portugalské mariánské svatyni ve Fatimě, která bude podle něj hrát při SDM stěžejní roli.

image:Image 21/source/orig/20021_sdm-cesky-vetsi.png

Světové setkání mladých se bude v Portugalsku konat vůbec poprvé, a to ve dnech 1.-6. srpna příštího roku. S Fatimou hodlají organizátoři úzce spolupracovat, protože toto poutní místo je jedinou institucí v zemi, která má zkušenosti se zvládáním velkých davů lidí, řekl biskup Aguiar. Fatima bude ústředním bodem nejen pro mladé poutníky, ale také pro papeže Františka, který se na setkání přihlásil jako vůbec první účastník již 26. října a uvedl, že by velmi rád přijel také do Fatimy, kde se v roce 1917 zjevovala Panna Maria.

Pokud jde o obsah mezinárodního setkání, jehož mottem je tentokrát "Maria se vydala na cestu a spěchala" (Lk 1,39), biskup Aguiar oznámil, že roli v něm bude hrát také synodalita. Mladí lidé dostanou na setkání "příležitost promluvit" do přípravy dokumentu, který bude o několik měsíců později předložen biskupské synodě v Římě. Podle předsedy Portugalské biskupské konference biskupa Josého Ornelase de Carvalho bude tématem setkání také mír, a to kvůli válce na Ukrajině.

Zdroj: Kathpress

Mladí v církvi

image:Image Ilustrovaná encyklopedie Bible - převyprávění s výkladem
Ilustrovaná encyklopedie Bible - převyprávění s výkladem