Za dva týdny začíná Godzone tour 2022, opět slibuje jedinečný program

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace10. 10. 2022, 9.53

Série evangelizačních koncertů Godzone Tour 2022 startuje 24. října 2022. Stále je možnost stát se součástí Godzone týmu v jednotlivých českých a slovenských městech. Letos se už po čtrnácté uskuteční Godzone tour, letos po dlouhé době bez kapacitních omezení a živě.

image:Image 18/source/orig/17549_14939_0_220920-godzone.jpg

Koncerty se uskuteční ve čtyřech slovenských a dvou českých městech. Určené jsou hlavně pro mládež, program ale jistě osloví všechny věkové kategorie. Organizátoři zvou účastníky, aby na tuto akci vzali své přátele, známé či členy rodiny. K vizi Godzone tour se vyjádřil i ředitel projektu Július Slovák: „Přijali jsme téma, které je důležité uprostřed okolností, ve kterých žijeme, uprostřed tlaků doby a situací, kdy se zdá, že se máme jen stáhnout a tak trochu chránit sebe, přestat snít a zápasit o různé věci. Věřím, že je třeba zvolat: Nevzdávej to! Toto je téma, které přichází na Godzone tour 2022. Dnes je zde příležitost znovu se povzbudit a znovu najít naději. Obnovit zanícení a horlivost pro Boží království. Nebo jen přijít se spolu s námi modlit za Slovensko, Česko, za národ, za lidi a pozvat další lidi, přátele, kamarády, abychom se společně potkali s nimi a v první řadě s Bohem.“

Kde a kdy se bude konat Godzone tour?

Godzone tour se bude konat od 24. do 29. října. Celá série koncertů začne v Praze, bude pokračovat přes Ostravu a následně bude v Žilině, Prešově a Banské Bystrici. V každém městě se koncert bude odehrávat v čase od 18:00 do 21:00. I tento rok je vstup na akci bezplatný.

Na Godzone tour bude i letos zajímavý program

Základní kapelou bude kapela ESPÉ s hosty, ale přítomni budou i speciální hosté, jako je například kapela Alive z Čech či irský skladatel žijící na Slovensku, James Evans, který bude mít se svou kapelou akustický vstup. Kromě účinkujících ze společenství SP je mezi hosty Kateřina Jurová, která je z východoslovenského společenství MaranaTha. Součástí koncertů budou i 4 rapeři, se kterými organizátoři připravují několik písní. Po loňském turné se opět na pódiu objeví i děti, tentokrát ve formě dětského sboru.

Na pódiu budeme moci vidět i různé profesionální tanečníky, performery a divadelníky, kteří s projektem Godzone spolupracují již dlouhodobě. Z tanečníků stojí za to zmínit Ivanu Antolovou, která tančí i v Národním divadle a na Nové scéně. V týmu je také Pavel Danko, který se věnuje scénickému tanci.

Staňte se členem Godzone týmu ve svém městě

Projekt Godzone nabízí zapojit se do Godzone tour v konkrétním městě. Stačí se přihlásit jako tzv. lokální dobrovolník a vybrat si z více týmů, jako například stavba, balení, dobročinná aktivita ve městě a další. Více informací i formulář pro přihlášení naleznete na tour.godzone.sk.

Na tour se lze dostat i společným autobusem

I letos můžete čekat tzv. tour busy, kterými se účastníci mohou dopravit na koncert i z odlehlejších míst. Tour busy si společenství a farnosti pořádají samostatně a v případě zájmu může být propagován i na stránce tour.godzone.sk.

Jak to celé vzniklo?

První turné se uskutečnilo již v roce 2009. O rok později vznikl projekt Godzone, který pokračoval v realizaci evangelizačních koncertů. Cílem Godzone tour je přinášet evangelium novým, kreativním a moderním způsobem, čímž chce přilákat a zaujmout hlavně mladé lidi. Účastníci večerních koncertů mají možnost vidět bohatý program s hudebně-tanečními vstupy, chválové modlitby, také jedinečné příběhy a svědectví lidí z celého Slovenska a kvalitní propracovanou videoprodukci.

Projekt Godzone je zastřešen Sdružením křesťanských společenství mládeže. Garanty projektu jsou katoličtí kněží Jan Buc, Ondřej Chrvala a Dominik Markoš.

Mladí v církvi

image:Image Kristus na židovské cestě
Kristus na židovské cestě Richard Wurmbrand
image:Image Dává Bůh smysl?
Dává Bůh smysl? Timothy Keller
image:Image Velký rozvod nebe a pekla
Velký rozvod nebe a pekla Clive Staples Lewis
image:Image Bible pro ty, kdo už nejsou děti