Zastánci potratů zaútočili na katedrálu v Bogotě

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace29. 9. 2022, 12.03

Žhářský útok na katolickou katedrálu provedli včera demonstranti v kolumbijském hlavním městě. Jednalo se o demonstrující za tzv. právo na potrat, 28. září je totiž od roku 2011 Mezinárodním dnem bezpečného potratu. Právě v zemích Latinské Ameriky se v tento den často konají nepokoje.

image:Image 18/source/orig/17058_bogota-katedrala.jpg
Foto: Pixabay

Na sociálních sítích se objevily fotografie, na kterých je vidět, jak jsou na vchod do bogotské katedrály na náměstí Plaza Bolivar házeny zápalné lahve. Na místě zasahovaly policejní jednotky. Rozsah škod zatím není známý.

Kolumbie má přitom jednu z nejliberálnějších legislativ ohledně ukončení těhotenství v Latinské Americe. Tamní ústavní soud letos v únoru těsnou většinou rozhodl o změně předchozí legislativy týkající se umělých potratů. Ty jsou nyní povolené až do 24. týdne těhotenství, zatímco do té doby je bylo možné provádět pouze v případě znásilnění, ohrožení života matky nebo vývojové vady plodu.

Zdroj: Kathpress

Pronásledování křesťanů

image:Image Zimní drak
Zimní drak Troon Harrison