"Zpívající jeptiška" odchází z řeholního života

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace21. 11. 2022, 14.42

Italka Cristina Scucciaová, která se ve světě proslula jako "zpívající jeptiška", oznámila svůj odchod z řádu voršilek. Vítězka televizní talentové soutěže The Voice of Italy z roku 2014 se chce i nadále věnovat hudbě, uvedla agentura APA.

image:Image 20/source/orig/19578_voice.jpg

"Když se ohlédnu zpět, dívám se na svou cestu s hlubokým pocitem vděčnosti," vysvětlila v televizní talkshow čtyřiatřicetiletá žena s tím, že v posledních letech prošla vnitřní proměnou. "Věřím, že musíte mít odvahu naslouchat svému srdci," řekla. Víru v Boha ovšem rodilá Sicilanka podle svých slov neztrácí.

V roce 2016 vystoupila sestra Cristina na Světových dnech mládeže v Krakově, její video z talentové soutěže, kde zpívá v řeholním hábitu povzbuzovaná spolusestrami, má na Youtube přes 110 milionů zhlédnutí.

Zdroj: ČTK, Kathpress

Osobnosti Řeholní život