Zveřejněn program apoštolské cesty do Kanady

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Datum publikace23. 6. 2022, 19.29

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežovy cesty do Kanady, která se uskuteční na konci července. Během šestidenní návštěvy této země se papež František setká se zástupci původního obyvatelstva, místními duchovními, mládeží a seniory a bude sloužit mši svatou v Edmontonu a v Quebecu.

image:Image 14/source/orig/13372_10379_0_844.jpeg

Naplánováno je také setkání s bývalými studenty někdejších rezidenčních škol. V těchto státem financovaných zařízeních, z nichž některá byla provozována také církvemi, byly umístěny děti původních obyvatel a leckdy vystaveny fyzickému i psychickému týrání a převýchovným opatřením. Objev masových hrobů na pozemcích těchto škol vyvolal zděšení po celém světě. V březnu a dubnu tohoto roku se papež ve Vatikánu setkal s delegacemi zástupců původních kanadských národů a požádal je o odpuštění za zneužívání a násilí páchané na domorodých dětech v církevních zařízeních.

Podrobný program cesty den za dnem:

Neděle 24. července 2022

ŘÍM - EDMONTON

09:00 Odlet letadlem z mezinárodního letiště Řím/Fiumicino do Edmontonu

11:20 Přílet na mezinárodní letiště v Edmontonu

11:20 Oficiální přivítání na mezinárodním letišti v Edmontonu

Pondělí, 25. července 2022

EDMONTON - MASKWACIS - EDMONTON

10:00 SETKÁNÍ S PŮVODNÍMI NÁRODY – FIRST NATIONS, MÉTIS A INUIT v Maskwacis. Promluva Svatého otce

16:45 SETKÁNÍ S PŮVODNÍMI NÁRODY A FARNÍM SPOLEČENSTVÍM v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Edmontonu. Promluva Svatého otce

Úterý, 26. července 2022

EDMONTON - LAC STE. ANNE - EDMONTON

10:15 Mše svatá na „Commonwealth Stadium“ v Edmontonu. Homilie Svatého otce

17:00 ÚČAST NA pouti „LAC STE. ANNE PILGRIMAGE“ v Lac. ste. Anne A BOHOSLUŽBA SLOVA. Homilie Svatého otce

Středa, 27. července 2022

EDMONTON - QUÉBEC

09:00 Odlet letadlem z mezinárodního letiště v Edmontonu do Québecu

15:05 Přílet na mezinárodní letiště Québec

15:40 Uvítací ceremoniál v rezidenci generálního guvernéra „Citadelle de Québec“

16:00 Zdvořilostní návštěva u generálního guvernéra v „Citadelle de Québec“

16:20 Setkání s premiérem v Citadelle de Québec

16:45 SETKÁNÍ S OBČANSKÝMI PŘEDSTAVITELI, ZÁSTUPCI PŮVODNÍHO ObYVATELSTVA A S DIPLOMATICKÝM SBOREM v „Citadelle de Québec“. Projev Svatého otce

Čtvrtek, 28. července 2022

QUÉBEC

10:00 Mše svatá v národní svatyni svaté Anny de Beaupré. Homilie Svatého otce

17:15 NEŠPORY S BISKUPY, KNĚŽÍMI, JÁHNY, ZASVĚCENÝMI OSOBAMI A PASTORAČNÍMI PRACOVNÍKY v katedrále Notre Dame v Québecu. Homilie Svatého otce

Pátek 29. července 2022

QUÉBEC - IQALUIT - ŘÍM

09:00 SOUKROMÉ SETKÁNÍ S ČLENY TOVARYŠSTVA JEŽÍŠOVA na arcibiskupství v Québecu

10:45 SETKÁNÍ S DELEGACÍ PŮVODNÍCH NÁRODŮ ŽIJÍCÍCH V QUÉBECU na arcibiskupství v Québecu. Pozdrav Svatého otce

12:45 Odlet letadlem z mezinárodního letiště v Québecu do Iqaluitu

15:50 Přílet na letiště v Iqaluitu

16:15 SOUKROMÉ SETKÁNÍ S NĚKTERÝMI ŽÁKY BÝVALÝCH REZIDENČNÍCH ŠKOL v základní škole v Iqaluitu

17:00 SETKÁNÍ S MLÁDEŽÍ A SENIORY na prostranství u základní školy v Iqaluitu. Promluva Svatého otce

18:15 ROZLOUČENÍ na letišti v Iqaluitu

18:45 Odlet letadlem z iqalitského letiště do Říma

Sobota 30. července 2022

ŘÍM

07:50 Přílet na mezinárodní letiště Řím/Fiumicino

(jag)

Papež František Papežské cesty

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František